


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.16 mm |
| Width | 4.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 8.89 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Polarity | Positive |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 1.214 g |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 3 A |
| Dropout Voltage | 2.5 V |
| Min Input Voltage | 4.2 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 33 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Power Dissipation | 20 W |
| Max Output Current | 3 A |
| Output Configuration | Positive |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 1.2 V |
| Max Output Voltage | 33 V |
| Reference Voltage | 1.3 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65 dB |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Voltage Accuracy | 0.1 % |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST SHIPMENTS (Last Updated: 7 months ago) |
| Line Regulation | 0.02 %/V |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
